Twitter Hesabı Nasıl Silinir

Sosyal medya hesabı silmek, hesabı açmak kadar kolay olmayabiliyor. Birazcık gizlenmiş, tahmin edilemeyen noktalarda bulunan kapatma seçenekleri yüzünden birçok kullanıcı bu işlemi yapamamakta.

Twitter Hesabı Nasıl Silinir

Sosyal medya, faydalı olabildiği kadar can sıkıcı bir hal de alabiliyor. Özellikle bu mecraya yeni atılan ve bilinçsiz bir şekilde kullananlar kısa süre sonra sürekli Troll'ler ve Spam mesajlarla muhatap olmak durumunda kalıyor. Bu hesapları kapatmak veya tamamen silmek, hesapları açmakla kıyaslandıklarında çok daha zor. Birazcık gizlenmiş, tahmin edilemeyen noktalarda bulunan kapatma seçenekleri yüzünden birçok kullanıcı bu işlemi yapamamakta. Aslında Twitter hesabınızı silmek söylendiği gibi zor bir işlem değil. Hem de öyle bir silmek ki, kimse sizin bir zamanlar Twitter kullandığınızı dahi iddia edemeyecek.

Twitter hesabınızı tamamen ortadan kaldırma seçeneğini kullandığınızda size 30 günlük bir cayma süresi de verilmekte. Silme işlemini yaptıktan sonra 30 gün içerisinde bu cayma hakkından faydalanarak hesabınızı, tamamen eski haline getirebilirsiniz. Fakat unutmadan söyleyelim bu 30 günlük cayma süresinin ardından, hesabınızda yaptığınız bütün işlemler kalıcı olarak Twitter Server'larından silinecektir. #Silindi.

Twitter hesabınızı sildiğiniz anda artık Twitter'da olmayacaksınız fakat bazı içeriklerinizin Twitter'dan kaybolması için birkaç gün geçmesi gerekmekte. Twitter yetkilileri Google, Bing ve benzeri platformlarda index'lenmiş Twitter içeriklerini, kendilerinin kaldırma yetkilerinin olmadığını açıkladılar. Yani eski içeriklerinizin bir bölümü Google'da aratıldığında görüntülenmeye devam edebilir. Bildiğiniz üzere bir bilgiyi internette yok etmek pek kolay iş değildir.

Twitter hesabınızı tamamen silme işlemini başlatmadan önce ufak bir tavsiyemiz daha olacak. Twitter hesaplarında kullandığınız "Kullanıcı İsmi" ve "E-Posta adresi" ileride kullanılmaz hale gelecek. Geri dönme ihtimaliniz olduğunu düşünüyorsanız, silme işleminine başlamadan önce ayarlar sekmesinden kayıtlı Kullanıcı İsmi'ni ve E-Posta adresinizi değiştirin. Hazırsanız Twitter hesabımızı sonsuza dek silelim !

Twitter Hesabı Nasıl Silinir ?

Adım 1

Öncelikle Twitter.com 'a giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınızı silmek istiyorsanız giriş işleminin web arayüzünden yapılması gerekiyor. Telefonunuzun veya akıllı cihazınızın Twitter uygulamasından bu işlemi yapamazsınız.

Adım 2

Sağ üst köşede bulunan profil resminize tıklayarak hesap ayarları menüsünü açmanız gerekiyor. Açılan menüde "Ayarlar ve Gizlilik" seçeneğine girin.

Adım 3

Açılan sayfanın en alt kısmında, ufak puntolarla yazılan "Hesabımı Devre Dışı Bırak" seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneğe tıklayarak son adıma geçebilirsiniz.

Adım 4

Açılan sayfada Devre Dışı Bırak seçeneğine tıkladığınızda Twitter size şifrenizi soracak. Şifreniz onaylandıktan sonra hesabınız tamamen silinecektir. #Tebrikler!

İlginizi Çekebilir

Yazıya Git

Microsoft Github'ı 7.5 Milyar Dolara Satın Aldı... DEVAMI

Google, Apple, Amazon gibi dev şirketlerin de sürekli kullandığı kod havuzu Github, 7.5 milyar dolara Microsoft bünyesine katıldı.

Yazıya Git

Amerika Uçuşlarında Laptop Yasağı Kalktı... DEVAMI

ABD Ulusal Güvenlik tarafından bazı uçuşlarda uygulanan elektronik cihaz yasağı, THY için kaldırıldı.

Yazıya Git

Zararlı Yazılımlardan Korunma Yolları... DEVAMI

Sisteminiz zararlı bir yazılımın veya bir virüsün etkisi altına girdiğinde başvuracağınız ilk yöntem yedeklemenize geri dönmek olacaktır.

Yorum yazın