Çalışanlara Mikro Çipler Takacaklar

Wisconsin şirketinde çalışanlara mikro çipler takılarak ofis içerisinde bir çok uygulamaya kolay erişimleri sağlanacak.

Çalışanlara Mikro Çipler Takacaklar

Sürekli yaka kartınızı mı unutuyorsunuz ? Three Square Market isimli Wisconsin şirketinin çalışanları artık böyle bir sorunla karşılaşmayacak.

Çünkü firma yetkilileri çalışanlarının vücutlarına mikro çipler yerlerştirecek. Bu çipler sayesinde çalışanlar bilgisayarlarını, ofis kapılarını açabilecek , fotokopi ve benzeri makinaları kullanabilecek ilaveten firmanın içinde bulunan marketten alışveriş yapabilecek. 

Baş parmak ile işaret parmağı arasına çok kısa bir sürede yerleştirilebilecek olan çip için ilk etapta 50 gönüllü çalışan aranıyor. Hatta bu teknolojiyi cazip kılmak için bir çip partisi bile verilecek. 1 Ağustos tarihinde yapılacak olan parti sonrasında çipleri takılacak olan çalışanlar test aşamasına geçecekler ve sistemin çalışma durumunu gözlemleyecekler.

Firma yetkilileri bu teknolojinin geliştirilmesi durumunda çipi kullananların telefonlarını yönetebileceklerini hatta sağlık bilgilerini bu çip sayesinde paylaşabileceklerini belirtiyorlar. Aslında bu teknolojinin sağlayabileceklerini burda sıralamamız mümkün değil zira liste bir hayli uzayabilir.

Eskiden filmlerde şahit olup hayretler içerisinde kaldığımız teknolojiler artık gerçek olmaya başladı. Akıllı telefonlar , robotlar , çipli insanlar ve daha fazlası. Teknoloji inanılmaz bir şekilde gelişiyor ve insanlığın bu gelişim karşısında ne durumlara düşeceği konusu sanırız sürekli gündemi meşgul edecek. 

Wisconsin firmasının öncülüğünde başlayacak olan çip'li insanlar bakalım nasıl olacak ..

İlginizi Çekebilir

Yazıya Git

Yapay Zekaya Hükmeden Dünya'ya Hükmedecek... DEVAMI

Putin'e göre yapay zekaya hükmeden ülkeler Dünya'ya da hükmedecek.

Yazıya Git

Google, Filigranları Kaldıran Algoritma Geliştirdi... DEVAMI

İnternette bulunan görsellerin telif haklarını korumak amacıyla kullanılan filigranlar, Google tarafından geliştirilen algoritma sayesinde kolayca kaldırılacak.

Yazıya Git

Twitter'da "Troll" Hesaplar Gizlenecek... DEVAMI

Twitter'da teknik açıdan engellenmesi gerekmeyen fakat sürekli ofansif yorumlar yaparak kullanıcıları bezdiren "troll"lerin yazdığı içerikler artık tarih oluyor.

Yorum yazın